fbpx

FOTOGRAFIA DZIECIĘCA I NOWORODKOWA

Sesje dziecięce można wykonać w każdym wieku. Zdjęcia wykonuję w studiu jak i również w plenerze. Posiadam przeróżne gadżety do sesji dziecięcych m.in. kocyki, koszyki, czapeczki, tła fotograficzne. Coraz więcej wykonuję takie sesję w typie lifestyle, czyli mniej dodatków a więcej naturalnej zabawy z rodzicami, na kanapie lub ładnych okolicznościach przyrody. Gorąco zachęcam do tego typu sesji, ponieważ są one ponadczasowe i dziecko nie jest przytłoczone przez różne dodatki. Na sesję proszę przygotować min. 2 zestawy ubraniowe + zmienne obuwie do wchodzenia na tło.

Proponujemy między innymi takie sesje dziecięce jak:
  • sesje noworodkowe , do 14 dnia życia – lifestyle lub w stylizacjach z rekwizytami
  • sesje dziecięce i niemowlęce w studio z rekwizytami lub w plenerze
  • sesje lifestyle w każdym wieku dziecka – lekkie i naturalne sesje w studio, u Państwa w domu lub plenerze
  • sesje roczkowe
  • bajkowe sesje w plenerze – kadry często są poddane mocnej obórce graficznej i manipulacji)
  • sesje portretowe dzieci starszych - w studiu lub plenerze
Jak ubrać dziecko na sesję?

Należy przygotować 1-2 komplety ubrań dla dziecka, polecamy kolory pastelowe i białe
Proszę unikać ubrań bardzo kolorowych, wzorzystych oraz z nadrukowanymi napisami czy wzorami. Jeśli w sesji będzie brało udział więcej osób zadbajcie o spójność kolorów oraz stylu ubrań.

Dla dziewczynek polecamy:

Kolory: beż, biel, delikatny róż, brąz, szarość, niebiecki lub granat, czerwień i zieleń.
Stylizacje: Tiulowe sukienki lub spódniczki, koronkowe sukieneczki, wełniane kapelusze i sweterki do sesji plenerowych, kilkuletnie dziewczynki można ubrać w bluzki w stylu vintage + dodatki jeansowe, futrzane, czy skórzane. Opaski i spinki znajdą Państwo w studiu ale polecam jednak zabrać pasujące do wybranej stylizacji spinki, opaski, apaszki

Dla chłopców polecamy:

Kolory: brąz, szarość, biel, beż, granat, niebieski, zieleń i czerwień.
Stylizacje: koszule z kołnierzykiem, jeansy, sweterek, podkoszulka bez nadruków. Ładnie wyglądają stylizacje w pasy marynarskie. Dodatki typu szelki, muchy, krawaty i czapki posiadamy w studiu ale polecam zabrać ze sobą, ponieważ będą dobrane do stylizacji.


 
 

Sesje noworodkowe najlepiej wykonywać między 5 a 14 dniem życia dzidziusia. Dzieci mają wówczas głęboki sen i łagodniej znoszą zmiany pozycji podczas wykonywania zdjęć. Noworodki, które mają już więcej niż dwa tygodnie śpią płycej , częściej się rozbudzają, są podatne na wysypki i kolki. Dlatego polecam aby być na sesji podczas pierwszych dwóch tygodni od przyjścia na świat. Sesja odbywa się w studiu, jest również możliwość wykonania jej u Państwa w domu ale wówczas tylko w stylu lifestyle. Specjalnie dla maluszka przygotowana będzie wysoka temperatura w studiu. Samo wykonywanie zdjęć trwa krótko, najwięcej czasu zajmuje karmienie, przewijanie, usypianie i przytulanie maluszka. Do sesji noworodkowych używamy światła studyjnego lub zastanego, w zależności od woli rodziców. Czasami zdarzają się takie sesje, że noworodek ma gorszy dzień i nie śpi, nie daje się odłożyć dalej niż kilka centymetrów od mamy. Wówczas kiedy tylko dzidziuś zaśnie wykonujemy zdjęcia w tej jednej stylizacji i nie przekładamy go z jednego miejsca na drugie. Więc jeśli noworodek nie pozwala na wykonanie różnorodnych póz to staram się wykonać wieloplanową sesję bazując na 1 pozycji dzidziusia, podstawowa zasada o jakiej należy pamiętać to to, że nie można traktować noworodka jak zabawki.


 
 

Sesje świąteczne

Poniżej znajduje się opis scenerii oraz informacje jak się do nich przygotować:

Sceneria ciemna - tylko dla dzieci.
Zalecenia ubioru: świąteczne sweterki, kratki, czerwienie, brązy lub beże.

Sceneria jasna - dla dzieci oraz zdjęć rodzinnych.
Zalecenia ubioru: biele, szarości, czerwienie i beże. Odradzana- czerń. Polecamy ubiór odświętny czyli koszule i sukienki.

Informacje organizacyjne:

Na sesję należy przybyć punktualnie – sesje są krótkie i każda minuta spóźnienia odliczana jest na poczet sesji. Jedna sesja dotyczy jednej rodziny. Przychodzimy ubrani odświętnie lub zimowo. Czas obróbki to max 14 dni roboczych.