fbpx

FOTOGRAFIA RODZINNA I CIĄŻOWA

Sesje ciążowe najlepiej wykonywać między 7 a 8 miesiącem ciąży. Wtedy mama ma jeszcze dużo sił oraz energii to wykonywania różnych pozycji podczas sesji. Zdjęcia odbywają się w studiu lub w plenerze. Posiadam przeróżne gadżety oraz suknie do zdjęć ciążowych, tutaj można zobaczyć zdjęcia sukni ciążowych.

Na sesję proszę zabrać ze sobą:

- mama: 2 wersje bielizny, jedna w kolorze cielistym z odpinanymi ramiączkami i bez koronek, która będzie użyta pod suknie ciążowe. Druga w dowolnym kolorze, koronkowa tak aby pokazać tą bieliznę na zdjęciu. Proszę wziąć również jasną koszulę lub sweter, w którym zrobimy naturalne zdjęcia. Zalecamy aby wziąć ze sobą buty na obcasie w jasnym lub cielistym kolorze, którą użyjemy wykonując zdjęcia w sukni ciążowej. Proszę aby przygotowane obuwie na sesję były czyste od spodu, ze względu na korzystanie ich do wchodzenia na kartonowe tło.

- tata: 1-2 koszule lub polówki bez nadruków, najlepiej aby jedna była biała a druga czarna. Proszę również przygotować zmienne obuwie do wchodzenia na tło fotograficzne

Na sesję należy przygotować się:

Mama przede wszystkim powinna być wypoczęta. Makijaż co zdjęć powinien być mocniejszy niż na co dzień, ponieważ światło pochłania większość makijażu. Włosy najlepiej przygotować rozpuszczone proste lub fale. Bezpośrednio przed sesją proszę nie być ubranym w obcisłe ubrania, które zostawiają ślady na ciele – zwłaszcza dżinsy lub obcisła bielizna. Istnieje możliwość zamówienia profesjonalnej wizażystki w cenie 100 zł.

 
 

Sesje rodzinne to piękna pamiątka na lata. Możemy wykonać ją w standardowo w studiu na tle, w plenerze lub w stylu lifestyle czyli tak zwanym otoczeniu naturalnym podczas zabawy, przygotowuję taką stylizację w studiu. Wykonując zdjęcia na tle wykorzystuję te ze w standardowych kolorach np. biały , szary lub czarny. Dzięki temu zdjęcia będą ponadczasowe i po latach nadal będą wyglądać dobrze.

Może wydawać się, że każda sesja jest taka sama, ale to jest bardzo mylne. Wzorujemy się na klasycznych pozach, które od lat są sprawdzone i stosowane z fotografii rodzinnej, ale prawda jest taka, że wiele ujęć wychodzi między ustawieniami. Czyli podczas zabawy, całusów, nie patrząc w obiektyw a na dzieci lub partnera. Wówczas widać wasze uczucia, radność i każdy jest naturalny .

Jak przygotować się do sesji?

Bardzo ważne jest przygotowanie spójnego wizerunku wszystkich członków rodziny, chodzi tutaj o spójność kolorów oraz stylu ubrań. Proszę unikać ubrań kolorowych, wzorzystych oraz z nadrukowanymi napisami czy wzorami.
Mama oraz inne kobiety dorosłe dbają o fryzurę oraz makijaż, który będzie pasował do stylizacji całej rodziny. Jeśli będzie to sesja oficjalna gdzie każdy będzie w koszulki i eleganckich sukienkach proszę o makijaż mocniejszy niż na co dzień. Jeśli jednak sesja będzie naturalna proszę o delikatny dzienny, rozświetlający makijaż.

Najczęściej wykonujemy sesje na jasnych tłach/otoczeniu, co dodaje lekkości, dlatego polecamy aby stylizacja było stworzona z białej lub jasnej góry oraz kontrastowego dółu odzieży. Najładniej prezentuje się odcień czerni i granatu. Kobiety i dziewczynki mogą mieć oczywiście jasną sukienkę zamiast koszuli/bluzki i spodni. Jeżeli macie inny pomysł na stylizację bardzo proszę, to jest wasza sesja i wy musicie czuć się na niej dobrze. Proszę tylko pamiętać i spójnym wizerunku i nie si sięganie po krzykliwe wzorów, nadruków.

Polecane kolory: beże + brązy i granaty oraz ponadczasowa biel.