fbpx

Fotografia ciążowa Wrocław

Sesje ciążowe cieszą się coraz większą popularnością. Jest to wspaniały i niezapomniany etap w życiu kobiety i mężczyzny, który przyszli rodzice pragną uwiecznić na lata. Przed umówieniem się na sesję przyszła mama i tato mają wiele pytań i wątpliwości, dlatego warto przeczytać poniższe informacje i dowiedzieć się jak przygotować niezapomnianą sesję ciążową we Wrocławiu.

Kiedy wykonać sesję ciążową

Zalecany czas na umówienie się na sesję ciążową to 30-34 tydzień ciąży. Brzuszek jest jeszcze wówczas wysoko i przyszła mama dość siły aby zapozować. Jednak tak naprawdę wszystko jest indywidualną kwestią każdej kobiety. Zależy jakiej wielkości jest brzuch w danym miesiącu, w jakim samopoczuciu i kondycji jest przyszła mama oraz od pogody jeśli sesja miałaby się odbyć w plenerze.

Aby zarezerwować termin najlepiej umawiać się trzy lub cztery tygodnie przed planowaną datą sesji. Odradza się umawiania w ostatnim miesiącu ciąży, grozi to po pierwsze ryzykiem, że nie znajdzie się wolnego terminu u fotografa, a po drugie istnieje ryzyko wcześniejszego porodu.

003
004

Gdzie wykonać sesję? W studiu, w plenerze czy u klienta w domu?

Tylko wyobraźnia i koncepcja fotografa ogranicza przed wybraniem odpowiedniego miejsca na sesję ciążową. Przed wyborem należy przeanalizować w jakiej stylizacji będą wykonywane zdjęcia. Podstawowe pomysły, wykorzystywane przed fotografów to między innymi:

 • delikatna sesja w sukni na jednolitym tle – takie zdjęcia wykonujemy w studiu fotograficznym przy użyciu różnych długich sukni ciążowych lub innej ustalonej stylizacji. Wykorzystujemy do tego celu studyjne lampy błyskowe.
 • tajemnicza sesja na czarnym tle w bieliźnie – również wykonujemy sesję w studiu z użyciem ostrzejszego światła studyjnego, które daje nam tajemnicze i zmysłowe efekty. Do ubioru wystarcza ładna koronkowa bielizna lub materiał przysłaniający kobiece erotyczne części ciała.
 • kobieca sesja w plenerze - dowolność jest bardzo duża. Można wykonać naturalną sesję w otoczeniu zieleni, pięknych kolorowych kwiatów lub w zimowej porze roku na tle pięknego białego śniegu. Do okazji należy dostosować odpowiednią stylizację. W ciepłe dni użyjemy zwiewnej, cienkiej sukni, zazwyczaj bez ramiączek, a w jesieni bądź ziemie wykorzystamy suknię o grubszym materiale, z długim rękawem i bez dekoltu.
 • sesja lifestyle – jest to sesja wykonywana najczęściej u klienta w domu, polegająca na uchwyceniu naturalności i miłości w otoczeniu naturalnym przyszłych rodziców. Często są to niewymuszone pozy, podczas których klienci się przytulają, całują lub głaszczą brzuszek. Podobne sesje można wykonać również w studiu z wykorzystaniem łóżka, krzesła, komody lub innych dostępnych rekwizytów, na tle okna przez, które wpada światło zastane z zewnątrz.
 • sesja ciążowo - modowa stylizowana - są to zdjęcia wymagające większego rozmachu, ponieważ trzeba tutaj koniecznie zaangażować wizażystkę oraz fryzjerkę. Często takie zdjęcia są wykonywane w hotelach lub innych miejscach, które przykuwają dużą uwagę.
005
006
007
008

Jak przygotować się na sesję ciążową?

Poniżej wymienione zostaną podstawowe kwestie o jakie powinna zadbać przyszła mama przed sesją zdjęciową:

 • wypoczęcie - na zdjęcia mama powinna przybyć wypoczęta, ponieważ każde zmęczenie będzie widoczne na zdjęciu, a niestety nie wszystko da się usunąć w Photoshopie
 • wygląd skóry i makijaż – zaleca się zadbanie o nawilżenie skóry twarzy, tak aby wyglądała na świeżą i wypoczętą. Kwestia makijażu jest dowolna, klientka może pomalować się sama lub zamówić profesjonalną wizażystkę. Dobór makijażu należy uzgodnić z fotografem, który doradzi najlepszy makijaż do danej stylizacji.
 • wygląd włosów – na sesję powinnyśmy zadbać przede wszystkim o świeży wygląd włosów. Klientka może sama zająć się ułożeniem fryzury lub również oddać się w ręce profesjonaliście – wszystko zależy od potrzeb jakie ma dana sesja. Bardzo często na sesję ciążową wystarczają rozpuszczone proste włosy lub loki.
 • wygląd paznokci – ta kwestia jest bardzo często zaniedbywana przez klientki, ponieważ myślą, że to nie będzie widoczne na zdjęciu, a niestety jest wręcz odwrotnie. Jeśli paznokcie są zadbane i równe (bez znaczenia czy z kolorem czy nie) wyglądają gustownie i nie rzucają się w oczy. Jeśli natomiast paznokcie są niezadbane od razu widać to na zdjęciu.
 • luźny ubiór przed sesją – należy zadbać o to, aby przed sesją nie być ubranym w ciasne ubrania, które zostawiają brzydkie odciski na skórze. Czyli za ciasna bielizna, skarpetki, rajstopy czy spodnie dżinsowe.
 • dodatki na sesję - dodatki jakie rodzice powinny przygotować na sesję są indywidualnie ustalane z fotografem. Najczęściej na sesję są potrzebne: koszule dla mamy i taty, buty na obcasie dla mamy, bielizna koronkowa oraz bielizna cielista bez koronki z odpinanymi ramiączkami, swoją sukienkę lub inne dodatki noworodkowe takie jak buciki, zdjęcie USG, ciuszki.
009
010
011

Ile kosztuje fotografia ciążowa we Wrocławiu?

Sesje ciążowe w zależności od wielkości miasta mają różny przedział cenowy. Istnieją również różne półki cenowe i to klient decyduje na czym zależy mu zamawiając sesję. Jeśli priorytetem jest niska cena zamówi najtańszego fotografa na rynku, jeśli priorytetem jest dobra jakość za odpowiednią cenę zgłosi się do średniej półki fotografa, jeśli zależy mu na jak największym prestiżu i marce to pójdzie do najdroższego i najbardziej znanego fotografa.

We Wrocławiu można znaleźć fotografów, którzy robią sesje ciążowe za 100 zł jak i za 1000 zł. Średnia cena za sesję ciążową to 450 zł.


Dobry fotograf ciążowy Wrocław

Według obserwacji rynku dobry fotograf ciążowy zaczyna się od średniej półki cenowej. Wówczas mamy do czynienia z fotografem, który jest dobry pod względem:

 • jakości zdjęć
 • stosunku ceny do jakości
 • doświadczenia
 • przygotowania do sesji oraz podejścia
 • posiadania zaplecza w postaci sukni ciążowych i dodatków

Sesja ciążowa w prezencie

Bardzo modną rzeczą w dzisiejszych czasach jest zakup sesji ciążowej w prezencie. Szczerze polecamy taką niespodziankę, ponieważ często mama zapomina o uwiecznieniu tej chwili gdy dziecko jest jeszcze w brzuchu. Nawał obowiązków, przygotowań lub po prostu brak pieniędzy. Za zamówioną sesję płaci się z góry i gratis otrzymuje się zaproszenie, w którym zazwyczaj jest napisane od kogo i dla kogo jest sesja, jaki to typ sesji oraz ilość zdjęć i termin ważności.


Co klient otrzyma po sesji

To w jakiej formie otrzyma się produkt końcowy jest zawsze opisane w poszczególnym pakiecie jaki ma fotograf. W cenniku powinno być opisane czy klient otrzyma:

 • ilość zdjęć
 • zdjęcia w formie cyfrowej
 • płytę CD lub pendrive
 • wydruk oraz w jakim formacie
 • opakowania na płytę i zdjęcia
 • inne dodatki jakie jak albumy, fotoksiążki itp.